HİZMETLERİMİZ

sancaktepe oto ekspertiz 
boya ve kaporta testi
otoekspertizim sancaktepe

Boya ve kaporta testi

 Otomobil alım ve satımlarda en çok önem verilen unsurların başında aracın kaporta ve boya aksamı gelmektedir.Kaporta aksamında değişen bir parçası olup olmadığı,fabrika boyası hariç herhangi bir boya ve macun işlemi görüp görmediği öncelikle boya kalınlık ölçme cihazı ile kontrol edilir daha sonra uzman ekip tarafından gözle teyit edilir,çeşitli püf nokta incelemeleri sonucunda sağlaması yapılarak rapora dökülür. 

sancaktepe oto ekspertiz ,
motor ve performans testi
oto ekspertiz,
sancaktepe oto ekspertizcim

Motor Performans testi

 

Motor Performans Testi dinamometre denilen cihaz ile yapılır,yapılan ölçüm sayesinde motorun gücü ve torku ölçülür,aracın emme sistemi ateşleme sistemi ve mekanik sisteminde herhangi bir arıza varsa bunu grafik ve yüzde olarak net olarak bildirir.Ayrıca test öncesi motorun altta belirtilen test ve kontrolleri yapılır.

- Turbo Kontrol- Motor Yağı Kontrolü- Soğutma Hortumları Kontrollü - Klima Boruları- Motor Isı Ses Kontrolü
- Radyatörler
- Hidrolik Direksiyon Boru Kaçakları
- Hidrolik Yağı Kontrolü
- Akü Kontrolü
- Anttifiriz Kontrolü 

sancaktepe oto ekspertiz,
beyin obd ve arıza tespit
otoekspertizim sancaktepe

Beyin obd ve arıza tespit

Müşterilere sizinle çalışmaya karar ver Bilgisayarlı arıza tespit cihazı ile aracın beyine bağlı tüm aksamları (klima-hava yastığı-abs-motor-şanzıman-elektrik-vs) test ve kontrol edilerek alınan hata kodlarının rapora dökülmesidir. meleri için bir neden gösterin.

sancaktepe oto ekspertiz
süspansiyon testi
otoeksprtizcim sancaktepe

Süspansiyon test

 Aracın amortisörlerinde sürüş ile anlaşılamayacak problemleri görmek için tüm dünyada uygulanan test türüdür.Herhangi bir gürültü ve dengesizlik sorunu olup olmadığı,alınan sonucların belirlenen sınırların içerisinde kalıp kalmadığı kontrol edilir ve rapora yansıtılır. 

sancaktepe oto ekspertiz 
alt kontrol testi
otoekspertizcim sancaktepe

Alt kontrol testi

 Aracın lift ile kaldırılarak altında herhangi bir yağ kaçağı,vuruk yada eziği,kaynağı,yürür aksamında zarar görmüş bir kısım olup olmadığı incelenerek rapora dökülmesidir. 

sancaktepe oto ekspertiz 
iç ve dış ekspertiz
oto ekspertizcim sancaktepe

İç ve dış ekspertiz

 Aracın dışında çizik,çatlak,göçük,kırık,zede,leke gibi hataların kontrolü ile daha sonra iç kısımda,torpido,göğüs,panel düğmeleri,sunroofu,fabrika çıkış orjinalliğinin dışına çıkan bir durum olup olmadığı kontrol edilerek raporlama işlemidir. 

sancaktepe oto ekspertiz 
sancaktepe fren testi
otoekspertizcim sancaktepe

fren test

 Aracın en hayati önem taşıyan aksamlarından biri olan fren test,hasas ölçüm cihazları ile tutuş seviyesinin ölçümü ve frenler arasında herhangi bir dengesizlik olup olmadığının ölçümünün yapılması ile başlayarak daha sonra fren diskleri,balataları,fren servosu,abs sistemi kontrol edilerek raporlanmasıdır. 

sancaktepe oto ekspertiz
sancaktepe yanal kayma testi
otoekspertizim sancaktepe

Yanal kayma testi

 Aracın 1 km boyunca direksiyon temassız durumdayken ne kadar bir sapma gösterdiğini tespit ederek,rot ayarı ve rot boşluklarını görüp raporlama ile sonuçlanır. 

sancaktepe oto ekspertiz
sancaktepe motor dyno

motor dyno testi

 Motor Performans Testi dinamometre denilen cihaz ile yapılır,yapılan ölçüm sayesinde motorun gücü ve torku ölçülür,aracın emme sistemi ateşleme sistemi ve mekanik sisteminde herhangi bir arıza varsa bunu grafik ve yüzde olarak net olarak bildirir.

sancaktepe oto ekspertiz 
sonuç raporlama
otoekspertizcim sancaktepe

sonuç raporlama

 

Yapılan testlerin her birinin normal ve olması gereken değerlerinin altında olup olmadığı incelenerek her birinin digital ve analog olarak incelenerek elde edilen verilerin birleştirilmesi ile aracın durumunu net bir şekilde  sonuçlanması ile rapora dökülerek teslim edilme işlemidir.